Sestavení počítače na míru, kdy využít této služby?

Pořídit si počítač na míru je vhodné, pokud víme, že s ním budeme pracovat dlouhodobě na jednom místě a nebudeme ho muset někam pravidelně přenášet (v takovém případě se více hodí notebook). V moravskoslezském kraji inzeruje a dlouhodobě své služby složení počítače na míru Ostrava nabízí počítačová firma Propet, spol. s r.o.. Navrhne vám a smontuje počítačovou sestavu podle vaší  konkrétní potřeby, aby konfigurace byla optimalizována pro co nejlepší spokojenost s provozem PC.

Sestavení počítače na míru Ostrava

Takto montované počítačové sestavy z kompatibilních značkových komponentů má své neoddiskutovatelné výhody: díky tomu, že sestava se montuje promptně hned po zadání, nedochází k amortizačnímu efektu u moderních součástek a morální opotřebení se téměř rovná nule. Perfekcionisté  a maximalisté si tím pádem mohou sami zadat, jaké inovační novinky nainstalovat do sestavy. Na druhé straně ti, co rádi šetří, dostanou sestavu bez nadbytečných technologiíí, které nevyužijí. PC sestava není plombována a uživatel tak má plnou kontrolu nad údržbou a rozšiřováním.

Sestavení PC na míru Ostrava

Notebook (nebo též laptop) je výhodný pro práci na cestách nebo když potřebujete šetřit místem a počítač nemá své pevně určené místo. V opačném případě je výhodnější klasická PC sestava (též desktop), jelikož nabízí výhodnější poměr cena / výkon, levnější údržbu a servis a v neposlední řadě lacinější náhradní díly. V případě nedostatečného výkonu nebo kapacity lze sestavu i dodatečně rozšířit nebo modernizovat (upgrade), nemusí se hned kupovat celý nový počítač. Případaná oprava je zpravidla mnohem rychlejší, než u notebooků, ale i značkových (továrních) desktopů nebo all-in-one systémů.

Sestavení počítače na míru Ostrava – jak bylo vykresleno výše, má své výhody, ale jsou tady i nevýhody:

– sestava se šije jako oblek proto musíte být trpěliví a nemůžete si ji odnést hned domů. Někdy bývají požadované komponenty dočasně nedostupné, což prodlužuje dobu montáže. Na druhou stranu se lze domluvit na náhradě dostupným dílem.

– sestavy nejsou vyráběny na sklad, takže se nekonají žádné výprodejové akce, cena je stanovena vždy individuálně.

– PC + monitor + myš + klávesnice zaberou trvale jistý prostor, naproti tomu notebook stačí sklapnout a strčit do šuplíku.